Естонія віддає Україні всі 155-мм гаубиці, які має

  Естонія в рамках нового пакету допомоги віддасть Україні всі 155-мм гаубиці, які має.

  Об этом сообщает Архив компромата

  Про це повідомили в естонському посольстві. Естонія надає нам військову допомогу, розмір якої перевищує 1% ВВП країни.

  «Ми віддаємо всі наші 155 мм гаубиці Україні. І хочемо в такий спосіб створити прецедент, щоб в інших країн не лишилося жодних виправдань, чому вони не можуть надати Україні необхідне озброєння для перемоги у війні», – процитували у диппредставництві посла Естонії в Україні Каймо Кууска.

  Естонія погодила пакет допомоги Україні на 113 млн₴ Він став найбільшим з тих, які країна надавала нам з початком повномасштабної війни. До пакета ввійшли:

  • десятки гаубиць калібру 155 мм FH-70 та 122-мм D-30;
  • тисячі артилерійських снарядів калібру 155 мм;
  • сотні протитанкових гранатометів М2 «Карл-Густаф» із боєприпасами;
  • засоби підтримки артилерійських підрозділів.

  «Таким чином, загальна військова допомога Україні становить понад 1% ВВП Естонії. Крім того, Естонія продовжить надавати як базову, так і спеціалізовану підготовку бійцям Збройних Сил України», – додали в посольстві.

  У диппредставництві висловили вдячність союзникам, які приєдналися до Талліннської декларації та зобов’язалися колективно домагатися надання безпрецедентного набору дотацій, включаючи основні бойові танки, важку артилерію, засоби протиповітряної оборони, боєприпаси та бойові машини піхоти для оборони України.

  «Разом ми продовжуватимемо підтримувати Україну, щоб перейти від опору до вигнання російських військ із української землі», – підсумували в посольстві.


  Источник: Слон РУ